Dnia 8.06.2011 r. w Zespole Wychowania Przedszkolnego odbyła się uroczystość "Dla Mamy i Taty" Podczas spotkania przedszkolaki recytowały wierszyki , śpiewały piosenki i wręczały własnoręcznie przygotowane upominki dla rodziców. Na zakończenie uroczystości rodzice, dzieci, wychowawca E. Leśniewska oraz zaproszona pani dyrektor B. Śmiech wspólnie zasiedli przy słodkim poczęstunku.
Uroczystość "Dzień mamy i taty".
"ŚWIĘTO RODZINY"
5 czerwca 2011 r. Sołysi Wsi: Chrośle - p. M. Miecznikowski, Nowego Dworu - p. Z. Kurnikowski i Radomna - p. R. Jadanowski w/w wymienionych wsiach zorganizowali "ŚWIĘTO RODZINY" , w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły pod opieką p. T. Cichockiej, p. E. Granicy, p. M. Bartnickiej i p. J. Pokojskiej. Uroczystości te zaszczyciła obecnością pani dyrektor szkoły Barbara Śmiech.
Europejski tydzień sportu
W Szkole Podstawowej w Radomnie przeprowadzono Europejski Tydzień Sportu. W ramach zorganizowanych imprez odbyły się gry i zabay terenowe w Ośrodku Historyczno Plenerowym w Foluszku. Były tańce integracyjne, konkursy i zabawy dla najmłodszych, szkolne rogrywki w piłkę siatkową i w "palanta", szkolny trójbój lekkoatletycznyi meczpiłki siatkowejmamusie kontra uczniowie. Odbyły się też zajęcia nordic walking z instruktoremtej dyscypliny Danielem Lempke. Dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klas I-III bawiły się w "Małpim Gaju, a uczniowie klas IV - VI na kręgielni w Nowym Mieście Lub., za co dziękują Radzie Rodziców.
ŚWIATOWY DZIEŃ BAJEK
W dniach od 03.06.2011r- 06.06.2011r w ramach "Światowych Dni Bajek" biblioteka zorganizowała spotkanie zatytułowane "Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato", które odbyło się w przedszkolu Szkoły Podstawowej w Radomnie. W obchodach "Dni Bajek" wzięły udział dzieci z przedszkola, oddziału przdszkolnego, klasaI oraz rodzice i nauczyciele. Dzieci na wstępie przedstawiły bajkową inscenizację pt. "Bajkowe Spotkanie", które było wprowadzeniem w baśniową atmosferę zebranych gości. Następnie widzowie przedstawienia odgadywali występujące w inscenizacji postacie z bajek. Kolejnym punktem spotkania było głośne czytanie baśni przez nauczycieli oraz rodziców, którzy z ogromną chęcią zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Na zakończenie dzieci zatańczyły do piosenki "Na wyspach Bergamutach". Należy zaznaczyć, że dzieci bardzo chętnie słuchały czytanych baśni, brały aktywny udział w spotkaniu. Po spotkaniu dzieci przeszły do biblioteki, gdzie malowały ulubione postacie z bajek oraz lepiły je z plasteliny.
Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych w Warszawie
Dnia 20 maja 2011 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radomnie, członkowie koła historycznego, prowadzonego przez panią Urszulę Wachowiacz, uczestniczyli w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodziezowych,która odbył się na Zamku Królewskim w Warszawie. Stało się to okazją do podsumowania całorocznej pracy uczniów, realizujących projekt w ramach programów edukacyjnych Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej "Ślady przeszłości. Projekt w całej Polsce realizowało 80 szkół, na ogólnopolską
prezentację zostaliśmy zakwalifikowani jako jedna z dziewięciu szkół, pzrez co czujemy się ogromnie wyróżnieni.
O naszym projekcie:
Od kilku lat interesujemy się historią naszej miejscowości i gromadzimy zapomniane pamiątki. Poznajemy najciekawsze miejsca i ludzi, a także zajęcia, zwyczaje i obrzędy Ziemi Lubawskiej. W tym roku szkolnym postanowiliśmy zainteresować młodzież zanikającym zawodem kowala. Uczestnicy projektu nawiązali kontakt z panem Władysławem Wrońskim, dawnym kowalem z Kazanic. Zebrane wiadomości i pamiątki przedstawiliśmy na V Gminnym Konkursie Historycznym- "Poznajemy zapomniane zawody"" o czym informowaliśmy na łamach Gazety Nowomiejskiej nieco wcześniej. Nasze stoisko podczas prezentacji kolorowe i ciekawe cieszyło się dużym zainteresowaniem i uznaniem. Dla mnie jako opiekuna projektu była to prawdziwa uczta dla pedagogicznej duszy.
Praca w projekcie angażuje w swojej działalności różne otoczenie, prowadzi do nawiązywania lokalnego partnerstwa, pozyskiwaniu nowych sojuszników. Wszystkim, którzy nas wspierają chcę serdecznie podziękować. Szczególne słowa kieruję pod adresem pana Jarosława Tarasiuk, który od kilku lat wspiera nasze działania historyczne, pomaga nam w zorganizowaniu przejazdu do Warszawy.
Nasza prezentacja na Zamku Królewskim była nie tylko zaprezentowaniem naszych działań, była też okazją do wymiany doświadczeń i nabrania wiatru w żagle dla naszych przedsięwzięć.
DZIEŃ MATKI
W naszej szkole w Radomnie odbyło się spotkanie z okazji Dna Matki, najpiękniejszego w roku święta. Klasy O-III przygotowały inscenizację, śpiewały piosenki i mówiły wiersze dla swoich mam. Integracyjne spotkanie zakończyło się wspólną kawą w radosnej atmosferze.
Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2011/2012 w Szkole Podstawowej w Radomnie
Szkolny zestaw podręczników
na rok szkolny 2011/2012
w Szkole Podstawowej w Radomnie
Lp.
Przedmiot
Klasa
Tytuł podręczników i ćwiczeń
Autorzy
Wydawnictwo
Uwagi
1.
Oddział przedszkolny
„OP”
Pakiet dla (5-6latków) „Razem w przedszkolu”
*Karty cz. 1-5
*Wyprawka cz. 1-5
(skorelowana z kartami)
D. Piotrowska
A. Łada- Grodzicka
WSiP
2.
Kształcenie zintegrowane
I
„Raz, dwa trzy teraz my” –pakiet edukacyjny dla kl. I
Praca zbiorowa
B. Stępień
W. Widlak
B. Strzałkowska
Nowa Era
Matematyka
cz. I i II
B. Lenkiewicz
K. Sawicka
K. Swoboda
wycinanki
II
„Raz, dwa, trzy -teraz my”
Pakiet edukacyjny dla kl. II
Praca zbiorowa:
Matematyka
cz. I, II, III, IV
B. Lenkiewicz
K. Sawicka
E. Swoboda
wycinanki cz. I i II
III
,,Raz, dwa, trzy-teraz my” pakiet edukacyjny dla kl. III
Praca zbiorowa:
Małgorzata Ewa Piotrowska, Maria Alicja Szymańska
3.
Język polski
IV-VI
„Jutro pójdę w świat”
podręcznik+ ćwiczenia
Hanna Dobrowolska
WSiP
IV- 2006
V- 2007
VI-2008
4.
Matematyka
IV
„Matematyka z plusem IV”
podręcznik + ćwiczenia 3 części
Małgorzata Dobrowolska
Marta Jucewicz
Marcin Karpiński
Piotr Zarzycki
GWO 2010r.
Podręcznik + ćwiczenia
V
„Matematyka z plusem V”-
ćwiczenia- 3 części
VI
„Matematyka z plusem VI” podręcznik + ćwiczenia- 3 części
5.
Język angielski
I
„New Bingo”
Nr 1 cz. A i B dla klasy I
Anna Wieczorek
Wydawnictwo Szkolne PWN
II
„New Bingo”
Nr 2 cz. A i B dla klasy II
III
„New Bingo” nr 3 cz. A i B dla klasy III
IV
„New Friends”
cz.1 + ćwiczenia
Carol Skinner
Mariola Bogucka
Pearson Longaman
V
„New Friends” 2 + ćwiczenia
VI
„ New Friends”3 + ćwiczenia
Carol Skinner
Mariola Bogucka
Pearson Longaman
6.
Historia
i społeczeństwo
IV
„Moja historia”
podręcznik
M. Błaut
H. Chamczyk
J. Miklikowska
Nowa Era
„Moja historia”
zeszyt ćwiczeń
B. Danowska
T. Maćkowski
V
„Moja historia”
podręcznik
M. Błaut
„Moja historia”
zeszyt ćwiczeń
M. Kuszewski
J. Węgiel
VI
„Moja historia”
podręcznik
cz. I
cz. II
M. Błaut
M. Szymański
Nowa Era
„ Moja historia”
zeszyt ćwiczeń
cz. I
cz. II
M. Kuściewski
A. Marcinko
A. Marcinko
J. Węgiel
7.
Przyroda
IV
„Przyroda”
podręcznik + ćwiczenia cz. I i II
M. Marko -Worłowicz
F. Szlajfer
Nowa Era
V
„Przyroda”
podręcznik
J. Ślósarczyk
R. Kozik
F. Szlajfer
„Przyroda”
ćwiczenia cz. I i II
J. Golonko
U. Moździerz
T. Paczkowska
VI
„Przyroda”
podręcznik +
A. Czarny
K. Grzybowska-Mnich, H. Lach
„Przyroda”
ćwiczenia cz. I
cz. II
U. Moździerz, J. Golonko, J. Skiba, A. Kociek, J. Okrzesk-Frąckowiak
U. Moździerz,
J. Skiba, J. Golonko
8.
Informatyka
IV-VI
„Informatyka” podręcznik
Grażyna Hermanowska,
Wojciech Hermanowski
Operon
9.
Technika
IV-V
„Technika” – podręcznik
część komunikacyjna i techniczna
U. Białka
Operon
10.
Muzyka
IV-V
„Muzyka i my”
U. Smoczyńska
K. Jakóbczak- Drążek
WSiP
VI
„Muzyka i my”
Romana Rataj
Włodzimierz Sołtysik
11.
Plastyka
V-VI
„Do dzieła”
podręcznik kl.ViVI
J. Lukas
K. Onak
Nowa Era
12.
Religia
OP
„Wędrowanie z
Bogiem” - zeszyt ucznia
Opracował ks. Jan
Doppke
Adventus
Pelplin
I
„Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” – zeszyt ucznia
Red. Władysław Kubik
WAM
Kraków
II
„ Bliscy serca Jezusa”- zeszyt ucznia
III
„Jezusowa wspólnota serc”
- zeszyt ucznia
IV
„ Zaproszeni przez Boga”
Red. Z.Marek
V
„Obdarowani przez Boga”
VI
„Przemienieni przez Boga”
Piąty Powiatowy Festiwal Pieśni Maryjnej "Totus tuus Maryjo"
Dnia 5 maja 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lub. odbył się V Powiatowy Festiwal Pieśni Maryjnych " Totus tuus Maryjo". W konkursie wzięły udział dwie grupy wiekowe. W kategorii 0-III i IV-VI. W konkursie Astrid Nicaise zajęłam II miejsce, oraz otrzymała burmistrza Nowego Miasta Lub. p. Józefa Blanka. Astrid śpiewała piosenkę pt. "Wspaniała Matka" do której przygrywał na gitarze pan Dariusz Bożek.
Beatyfikacja Jana Pawła II - apel
Dnia 19.04.2011 r. odbył się apel poświęcony Beatyfikacji Jana Pawła II . Prezentowane były tam wiersze i scenki z jego życia. zaśpiewane były piosenki "Lolek", "Biały Pasterz" i "Barka", które były związane z naszym papieżem i jego życiem.
Spotkanie z historykiem panem dr. Andrzejem Koreckim
Biblioteka w Radomnie przystąpiła do projektu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece", który prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Tytuł projektu " A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą". Wybraliśmy dwie postacie: postać Józefa Dembińskiego (Dembieńskiego) i T. Ruczyńskiego. Józef Dembieński urodził się w naszej miejscowości Radomno w roku 1879. Dewizą jego życia była walka o zachowanie polskości. Był typowym przedstawicielem kół inteligencji z zaboru pruskiego. Teofil Ruczyński - poeta, pisarz związany z Warmią i Mazurami, które ukochał. 10 maja na spotkanie zaprosiliśmy dr. Andrzeja Koreckiego, który w sposób bardzo ciekawy przybliżył nam postać naszego radomianina. Została zaproszona brać uczniowska, nauczyciele oraz lokalna społeczność. Historyk pan Korecki, który jest "kopalnią wiedzy"opowiedział nam, że równie dużo mógłby powiedzieć o Teofilu Ruczyńskim. Słuchacze z zainteresowaniem śledzili przeszłość naszego rodaka. Uroczystość uświęciły: wystawka z portretem ks. Józefa Debieńskiego, jego książki oraz dwie tablice z hasłami: " A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą" i " Sercem i duszą".
Powiatowy konkurs pt. "Książka moich marzeń
Dnia 6 maja 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lub odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu "Książka moich marzeń". Troje uczestników: Monika Lewandowska, Astrid Nicaise i Patrycja Kowalska brało w/w konkursie udział pod opieką bibliotekaża Stanisławy Bojarskiej. Monika Lewandowska otrzymała nagrodę dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 pani Ewy Kijora. Tytuł książki "Jak Ignaś uratował świat". Po rozdaniu nagród skorzystaliśmy z okazji i zwiedziliśmy zabytki Nowego Miasta Lub.
Gminny konkurs historyczny
Dnia 04.05.2011 Szkoła Podstawowa w Radomnie wraz z Komendą Hufca ZHP w NML zorganizowała V GMINNY KONKURS HISTORYCZNY „Poznajemy zapomniane zawody” Radomno 2011.
Ideą konkursu było pobudzenie u młodzieży zainteresowania historią zanikających zawodów. Uczestnikom zostały przybliżone ważne wiadomości o powyższym temacie. Poszerzyła się ich wiedza historyczna przez co zostało spełnione dydaktyczne założenie tego przedsięwzięcia. Ważnym celem jest propagowanie wśród młodzieży wiadomości o dawnych zajęciach mieszkańców naszych wsi, a jako zawód do naszych poszukiwań został wybrany zawód kowala.
W spotkaniu wzięły udział:
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, Szkoła Podstawowa ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach , Szkoła Podstawowa w Skarlinie, Szkoła Podstawowa w Tylicach, Szkoła Podstawowa w Radomnie.
Konkurs poprzedziły warsztaty edukacyjne w Grodzie Foluszek, gdzie uczniowie lepili naczynia z gliny, strzelali z łuku, ćwiczyli mieczem, pracowali w kuźni, u drwala i cieśli. Na żarnach mielili zboże na mąkę, z której później wypiekali podpłomyki. W drugiej części spotkania reprezentacje szkół zaprezentowały zebrane jako zadanie przed konkursowe informacji o zanikającym zawodzie – kowal. Przedstawiono fotografię, narzędzia, wywiady, dokumenty uprawniające do wykonywania zawodu. Uczniowie przebrani za kowala prezentowali czynności w kuźni. Ożyła zapomniana kuźnia w Skarlinie prowadzona przez ……….., kuźnia w Kazanicach, o której opowiadał kowal Władysław Wroński i kuźnia w Gwiździnach prowadzona przez p……………. Przedstawiono też multimedialną prezentację o historii kuźni w Łąkorzu. Efektem naszego przedsięwzięcia być może będzie odnowienie starej kuźni w Gwiździnach i udostępnienie jej dla zwiedzających.
Komisja oceniająca prezentację szkół stanęła przed bardzo trudnym zadaniem nagrodzenia najlepszych. Wszystkie prezentacje były bardzo dobre, po wnikliwej analizie przyznano I miejsce i Nagrodę Dyrektora SP w Radomnie, SP w Skarlinie, II miejsce i Nagrodę Firmy FPHU 2W Szkło Krzysztof Wachowiacz otrzymała SP w Gwiździnach, Nagrodę KH ZHP w NML za zajęcie III miejsca otrzymała drużyna gospodarzy. Zorganizowanie tak ciekawego przedsięwzięcia, w którym połączono zabawę z nauką udało się zorganizować dzięki funduszom zgromadzonym w ramach akcji 1% podatku dla ZHP. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy wszystkim podatnikom, którzy przekazali pieniądze na działalność harcerską i edukacyjną. Podczas uroczystego podsumowania konkursu złożono podziękowania za wspierania działań edukacyjnych Komendy Hufca im. Bohaterów Września 1939 w NML, państwu K .i J. Empel, p. M. Sokołowskiemu, J. Tarasiuk, P. Bondzio, K. Wachowiacz, D. Nowińska, M. Milewska, M. Kołecka, S. Bojarska
Szczególne podziękowania otrzymali uczniowie i ich opiekunowie, nauczyciele, którzy wspierali swoje reprezentacje w poszukiwaniu informacji o kowalu.
Dla uczniów SP w Radomnie to nie jest koniec pracy w poszukiwaniu wiadomości o pracy kowala. Członkowie koła historycznego pracujący w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej Ślady Przeszłości Młodzież Adoptuje Zabytki . Ich prezentacja została zgłoszona na Ogólnopolskie PPM w Warszawie, która odbędzie się 30 maja w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim. W najbliższych dniach odbędzie się ocena zaprezentowanych osiągnięć i zostaną ogłoszone wyniki kwalifikacji. Mamy nadzieję, że opowiemy o pracy kowala w Warszawie i niedługo w kolejnym artykule opowiemy o naszej przygodzie i kolejnym spotkaniu z historią na Zamku Królewskim w Warszawie.
Urszula Wachowiacz
Tydzień ekologiczny w Radomnie
W dniach 19,20 28-30 kwietnia 2011r. w Szkole Podstawowej w Radomnie Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło PCK pod przewodnictwem p. Izabeli Kruk - Senkowskiej i p. Mirosławy Bartnickiej przygotował i przeprowadził akcję "Tydzień Ekologiczny. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem. W poszczególnych dniach tygodnia obowiązywał inny kolor ubioru. W ramach tej akcji pierwszy dzień był to Dzień Natury- dzień zielony. W tym dniu odbył się konkurs plastyczny "Przyroda moja miłość" przeprowadzono również loterię fantową, z której dochód przeznaczono na pomoc dla schroniska dla zwierząt w Iławie. Drugi dzień naszej akcji to Dzień Słońca - żółty. Tego dnia uczniowie Samorządu Uczniowskiego rozdawali powycinane z kolorowego papieru jajeczka wielkanocne z napisem "Uśmiechaj się". W ten dzień porządkowaliśmy teren naszej szkoły i wsi Radomno. Trzeciego dnia odbył się Dzień Ziemi, obowiązywał kolor brązowy. W tym dniu uczniowie z PCK przygotowali apel pt. "Smutna Ziemia". Obył się konkurs na hasło ekologiczne oraz pokaz mody ekologicznej, czyli strojów wykonanych z odpadów. 29 kwietnia 2011 r. czwarty dzień - pomarańczowy przebiegał pod hasłem Dzień Zdrowia. w tym dniu w szkole funkcjonował straganik owoców i warzyw. dochód przeznaczono na cele charytatywne. W tym dniu uczniowie wysłuchali apelu, pt. "Dbaj o zdrowie". Uczniowie klas I-III wzieli udział w konkursie "Jedz owoce i warzywa". Ostatni dzień, podsumowujący naszą akcję to Dzień Ekologa - niebieski. W tym dniu gościła w naszej szkole pani leśnik - Kinga Sulej z Nadleśnictwa w Iławiez prelekcją na temat:"Las, praca leśnika i ekologa" za co serdecznie dziękujemy! Członkowie SKPCK wystawili inscenizację "Zielony Kapturek".Wspólnie posadziliśmy drzewo, symbol na terenie szkoły. Na koniec podsumowano tydzień ekologiczny, przyznając nagrody za udział w konkursach. Tydzień ekologiczny w naszej szkole zakończyła dyskoteka ekologiczna, biletem wstępu od każdej klasy było trzy kilogramy makulatury. Organizując tydzień ekologiczny w naszej szkole kierowaliśmy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska i pogłbiania wiedzy na temat problemów ekologicznych
Śpiewać każdy może ...........
W Domu Rolnika w Skarlinie odbył się gminny konkurs karaoke dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezenowały Klaudia Skwarek i Dominika Tkaczyk
Nagrodę Gazety Nowomiejskiej za piosenkę Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" otrzymała Klaudia Skwarek uczennica klasy V.
ZMAGANIA Z ORTOGRAFIĄ O TYTUŁ
W Szkole Podstawowej w Radomnie odbył się 15.04.2011 roku IX Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I-III. Każda szkoła z terenu gminy nowomiejskiej wytypowała trzy osoby (po jednej osobie z klasy I, II, III). Maluchy z kolejnych klas p[isali dyktando, a następnie przystąpili do rozwiązywania ortograficznych łamigłówek, zagadek i rebusów w teście. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyli przedstawiciele Zespołu Szkół w Bratianie, którzy otrzymali puchar ufundowany przez Wójta Gminy Nowe Miasto Lub. Tomasza Waruszewskiego. Drugie miejsce i puchar ufundowany przez Krystynę Danielewską - Dyrektora Gminnego zespołu Oświaty w Mszanowie pojechał do Szkoły Podstawowej w Gwiździnach. Trzecie miejsce i puchar Barbary Śmiech - Dyrektora Szkoły Podstawowej w Radomnie wywalczyli uczniowie ze Skarlina.Ponadto jury przyznało indywidualne tytuły mistrzów i wicemistrzów ortografii.Tytuł Mistrza Ortografii otrzymały: Marlena Bendyk z Bratiana klasa I, Kinga Kamińska z Tylic klasa II i Wiktoria Mówińska z Bratiana klasa III. Tytuł Wicemistrza Ortografii zdobyły: Paulina Kądzielewska z Gwiździn klasa I, Aleksandra Dąbrowska z Gwiździn klasa II i Julia Madoń ze Skarlina klasa III. Trzecie miejsca wywalczyli: Klaudia Kwiatkowska z Radomna klasa I, Karolina Mackiewicz z Bratiana klasa II i Żaneta Malczuk z Jamielnika klasa III
Powiatowy Konkurs Cichego Czytania ze Zrozumieniem dla klas I-III
14 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym miescie Lub. odbył się II Powiatowy Konkurs Cichego Czytania ze Zrozuminiem dla klas I-III. Koordynatorami tego przedsięwzięcia była pani Alina Sobieska i pani M. Wujczyk nauczyciele kształcenia zintegrowanego. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Kwiatkowska Klasa I, Dominika Gołaszewska klasa II i Patryk Żytowiecki klasa III.
Skarlińskie spotkania z poezją
Podczas imprezy uczniowie z Gwiździn, Radomna, Tylic i Skarlina przystąpili do pięciu konkurencji tematycznie związanych z utworami zmarłej w 1999 roku znanej polskiej poetki Danuty Wawiłow. Każda z ekip przygotowała pracę plastyczną przedstawiającą Rupaki - stwory z wiersza pod tym samym tytułem. Była też recytacja wybranych wierszy. Podczas inscenizacji uczestnicy imprezy przedstawili scenki ze zbiorku "Wierzbowa 13". Inne zadanie polegało na zaspiewaniu wierszy Danuty Wawiłow do wybranej melodii. Nie zabrakło konkurencji sportowych. Jury w składzie Małgorzata Piwowarczyk, Mirosław Wodara i Andrzej Andrzejewski przyglądało się młodym aktorom i punktowało poszczególne zadania. Pierwsze miejsce i puchar wójta gminy Nowe Miasto Lub. wywalczyła Szkoła Podstawowa w Radomnie. Indywidualne wyróżnienia przyznano Astrid Nicaise, za reżyserię przyznano wyróżnienie pani Marioli Gutowskiej.
Gminne Zawody Sportowe dla klas I-III " Jestem Sprawny"
26 marca 2011 roku w Szkole Podstawowej w Radomnie odbyły się - Gminne zawody sportowe dla klas I-III "Jestem Sprawny". koordynatorem była Izabela Kruk Senkowska. W imprezie uczestniczyło osiemdziesiąt uczniów klas I-III z terenu gminy Nowe Miasto Lub.. Uczniowie rywlizowali z kolegami z równorzędnych klas. Uczniowie klas I biegali z kartonami, przenosili piłkę lekarską, wykonywali rzuty karne, a także rzucali do celu. Uczniowie klasy II wykonywali strzały na bramkę do unihokeja, rzucali ringiem na stojak, w wyścigu rzędów zmieniali przybory wykonywali skok w dal dodawany. Uczniowie klas III toczyli rywalizację w konkurencji " sadzenie ziemniaków", piłka do kapitana, wyścig z pałeczką sztafetową oraz rzucali do kosza w ciągu dwóch minut. Po stoczonej rywalizacji każda grupa udała się na zwiedzanie naszej szkoły i poczęstunek. Na koniec rozdano nagrody i dyplomy. I tak wyglądała klasyfikacja w grupach: klasy pierwsze I miejsce Jamielnik, II miejsce Bratian, III miejsce Gwiździny. Klasy drugie I miejsce Gwiździny, II miejsce Bratian, III miejsce Jamielnik. Klasy trzecie I miejsce Skarlin, II miejsce Radomno, III miejsce Bratian
Pożegnanie zimy i powitanie wiosny.
Samorząd Uczniowski wspólnie z nauczycielami naszej szkoły przygotował konkursy pt. Spotkanie z poezją Danuty Wawiłow, kazda klasa miała za zadanie przygotować wiersze i krótkie scenki ze zbiorku " Wierzbowa 13". Klasy I-VI przedstwiły także swoje prace plastyczne " RUPAKI" - stwory z wierszy . Najlepiej zaprezentowała się klasa szósta, która będzie reprezentowała naszą szkołę na Gminnym spotkaniu z poezją w Skarlinie.Na zakończenie uroczystości odbył się przemarsz naszych uczniów przez wieś z " Marzanną" w celu pożegnania zimy i powrót do szkoły z" Zielonym Gaikiem" zwiastunem wiosny.
8 marca - Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyła się akademia pt:"Ach kobiety" przygotowana przez panią Teresę Cichocką i pana Czesława Szczepańskiego. Samorząd Uczniowski włączył się do tej uroczystości ,obdarowując wszystkie panie kwiatami. W tym dniu chłopcy z poszczególnych klas przygotowali drobne upominki dla swoich koleżanek z klasy.
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie