Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija.
życzą rodzicom i uczniom dyrektor szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi
Święta Bożego Narodzenia
Mikołajki
6 grudnia do naszej szkoły jak co roku przybył Mikołaj wraz z swoimi pomocnikami. Odwiedził wszystkie klasy, obdarował naszych uczniów czekoladami i cukierkami. Uczniowie naszej szkoły dziękują św. Mikołajowi za słodkie upominki i zapraszają serdecznie za rok.
Spotkanie z poezją Czesława Miłosza
Dnia 30 XI 2011r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony ,,Pamięci Czesława Miłosza'' w setną rocznicę urodzin. Program przygotowali uczniowie z klasIV-VI pod kierunkiem polonistki Marioli Gutowskiej i biblotekarki Stanisławy Bojarskiej.
W montażu słowno -poetyckim znalazły się wiersze Cz. Miłosza przeplatane informacjami z jego życia.W apelu wzięli udział nauczyciele z p. dyrektor Barbarą Śmiech na czele oraz przedstawiciele środowiska lokalnego.Program uświetniła muzyka poważna oraz gazetka o życiu i twórczości poety. Przygotowano też ekspozycję z dziełami i zdjęciami Cz. Miłosza.
Po apelu goście zostali zaproszeni do biblioteki na poczęstunek, który zasponsorowała Rada Sołecka wsi Radomno. Spotkanie upłynęło w przyjemnej atmosferze.
Nasi uczniowie na EtnoShow w Warszawie
29 listopada 2011 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie po raz trzeci odbyło się EtnoShow - szkolna prezentacja projektów uczniowskich realizowanych w ramach programu ,,EtnoLog-zaloguj sie na ludowo".
Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że nasza szkoła jako jedyna z 14 reprezentacji z całej Polski została zaproszona na ogólnopolską prezentację. Rozpoczął się czas przygotowań do wyjazdu, okres intensywnej pracy, uzupełniania wiadomości o zapomnianym zawodzie jaki wbraliśmy w ramach prezentacji - kowala. Nasze stanowisko odwiedzali eksperci, dzielili się z nami swoimi radami i spostrzeżeniami, bardzo wysoko ocenili naszą pracę. Były to: dr Katarzyna Waszczyńska z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Maja Dobiasz ze Stowarzyszenia Animacyjno-Badawczego ,,Flaneur". Otrzymaliśmy od Pań gratulacje i wyrazy uznania za wnikliwość w przygotowaniach i profesjonalne zaprezentowanie niełatwego tematu. Szczególne słowa uznania otrzymała Klaudia Skwarek przebrana za kowala. Odwiedzali nas też inni uczestnicy spotkania, częstowliśmy berebuhem tj. ziemniaczaną babą i pajdą chleba ze smalcem. Skomentowano to słowami ,,Palce lizać". Na zakończenie spotkania uczestniczyliśmy w warsztatach zdobienia piernków, zdobyte umiejętności wykorzystamy w rodzinnych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.
Wyszliśmy z trzeciego EtnoShow z nową energią do dalszej pracy, a tej nam bardzo potrzeba gdyą realizujemy zadania innej prezentacji ramach projektu CO ,,Ślady przeszłości". Zajmujemy się tematyką Napoleońską na naszych terenach. Znów czeka nas dużo pracy ale może jej efektem będzie kolejny wyjazd do Warszawy. Wydarzenie to zostanie na długo w naszej pamięci.
Dziękuję uczniom i ich rodzicom, Radzie Rodziców, Dyrekcji Szkoły za pomoc i zaangażowanie w realizację naszego przedsięwzięcia, a panu Jarosławowi Tarasiuk za to, że zawsze bezpiecznie i bezinteresownie zawozi nas do Warszawy na prezentację. W prezentacji uczestniczyli uczniowie klasy V i VI. Byli to: Klaudia Skwarek, Patrycja Kowalska, Wiktor Wyralski i Dominika Tkaczyk. Opiekun koła historycznego Szkoły Podstawowej w Radomnie mgr Urszula Wachowiacz.
Andrzejkowe Święto Misia
25 listopada 2011r. w naszej szkole odbyło się podwójne święto: Andrzejki i Święto Misia. Tego dnia wszyscy przynieśli do szkoły swojego pluszowego przyjaciela Misia. Samorząd Uczniowski przygotował wystawę, na której zostały ułożone pluszaki. Zgromadzeni odtańczyli taniec integracyjny z misiem. W czasie uroczystości odbył się konkurs plastyczny na najładniejszy portret Misia. Były również zagadki dotyczące wiedzy o pluszowych przyjaciołach. Dalsza część uroczystości to zabawa andrzejkowa, którą rozpoczął taniec z różdżką, po czym nastąpiło wielkie wróżenie czyli cykl zabaw:
Wielki krąg andrzejkowy (zabawa z kostkami, w której uczeń rzuca dwoma kostkami odczytuje liczbę, która wyszła a następnie dowiadywał się co ta magiczna liczba przepowiada mu w przyszłości)
Szpilki Andrzejkowe( w tej zabawie uczniowie odczytywali swoją przyszłość z rozsypanych szpileczek)
Kolory ( uczniowie z czarodziejskiego woreczka ciągnęli kolorowe kartki, po czy zostali poinformowani przed czym dany kolor ich przestrzegał)
Kubeczki Andrzejkowe ( w tej zabawie odczytywana jest przyszłość w zależności od tego, co znajduje się pod kubeczkiem)
Serca ( wróżenie z serc wkuwając szpileczkę w serce i odczytują z drugiej strony imię swojej wybranki lub wybrańca)
Wróżby z patyczków ( uczniowie wrzucali kolorowe słomki za swoim imieniem do miski z wodą. Patyczki, który się zetknęły ze sobą oznaczało to przyjaźń, a może coś więcej)
SPOTKANIE PO LATACH
Dnia 5 listopada 2001 r. odbył się zjazd absolwentów Szkoły Podstawowej w Radomnie roczników urodzenia: 1967, 1972, 1977, 1982. Zjazd został zorganizowany z inicjatywy Pani Barbary Śmiech - dyrektora szkoły iMarianny Kołeckiej - wychowawczyni byłych uczniów tej placówki. Z zaproszenia na spotkanie skorzystało 30 osób. W spotkaniu udział wzięli nauczyciele, którzy uczyli dawnych uczniów oraz ówcześni dyrektorzy: Pan Wacław Jabłoński i Antoni Jakubowski.
Program zjazdu:
godz. 13.00 - zbiórka w szkole (część oficjalna, część artystyczna, zwiedzanie szkoły)
godz. 15.00 - msza św., spacer na cmentarz i zapalenie zniczy na grobach zmarłych nauczycieli i kolegów
godz. 17.00 - poczęstunek w świetlicy w Chroślu
Uczestnicy zjazdu nie mogli wyjść z podziwu, gdy zobaczyli piękną i przestronną budowlę z nowoczesną halą sportową. Przy kawie był czas na miłe wspomnienia z okresu dawnego życia szkolnego. Wymieniono adresy i numery telefonów. Ogladano fotografie i kroniki. Przy muzyce uczestnicy spotkania wesoło bawili się do północy. Zdaniem wychowawczyni impreza była udana. Wrażenia i niwpowtarzalne emocje ze spotkania na długo zachowają się w pamięci i sercach uczestników.
Ślubowanie klasy pierwszej rok szkolny 2011/2012
Dnia 27 października 2011 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Radomnie
w obecności Wójta Gminy Nowe Miasto Lub. p. Tomasza Waruszewskiego, pani Dyrektor
Gminnego Zespołu Oświaty Krystyny Danielewskiej, pani Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Radomnie Barbary Śmiech, w obecności sołtysów wsi Radomno, Chrośle, Pustki
i Nowy Dwór,. Prezesów OSP Radomno i Chrośle, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Radomnie, uczniów
klasy II i III z wychowawcami, rodziców i wychowawczyni klasy I złożyli ślubowanie:
Przyrzekamy uczyć się pilnie.
Przyrzekamy szanować wszystkich,
którzy pracują w szkole po to,
aby nam było w niej dobrze.Będziemy się starali być dobrymi
kolegami i koleżankami.Będziemy przyjaciółmi roślin i zwierząt.
Chcemy swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom
i nauczycielomoraz naszej Ojczyźnie – Polsce.
Uczniowie klasy pierwszej:
Maciej Brandt, Kacper Domżalski, Sebastian Ewertowski, Nikola Gawryś, Kamila Kwiatkowska, Damian Kowalski, Michał Łupaczewski, Andżelika Mroczyńska, Dawid Sierdziński, Szymon Skwarek, Sylwester Świdecki, Liwia Wiśniewska, Dorota Zabłotna, Tomasz Żytowiecki, Bartosz Żuralski. Wychowawca klasy I: mgr Teresa Cichocka
Projekt edukacyjny ,,Matematyka Innego Wymiaru"
Szkoła Podstawowa Radomno, jako jedna z nielicznych w woj. warmińsko-mazurskim zakwalifikowała się do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Matematyka innego wymiaru – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży” realizowanym przez Firmę Edukacyjno-Wydawniczą ELITMAT. Zgłoszeni do projektu uczniowie mają możliwość bezpłatnego uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie matematycznym, który jest kontynuacją znanych w wielu szkołach i cieszących się dużym zainteresowaniem Matematycznych Mistrzostw „Kwadratura Koła”.
Zgłoszeni uczniowie uzyskają dostęp do portalu edukacyjnego, z którego będę mogli korzystać przygotowując się do ogólnopolskiej rywalizacji, wykorzystując dodatkowe materiały, w tym liczne zadania, łamigłówki i gry strategiczne. Więcej informacji na stronie internetowej www.matematykainnegowymiaru.pl
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.
Dnia 14 października 2011 r. odbyła sie w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor mgr B. Śmiech powitała zaproszonych na tę uroczystość gości: byłego dyrektora szkoły mgr W. Jabłońskiego, wszystkich nauczycieli i pracowników administracji i obsługi, zarówno czynnie pracujących, jak i przebywających na zasłużonym odpoczynku, przedstawicieli Rady Rodziców p. M. Kwiatkowską, p. E. Gołaszewską, p. M. Wilczewską oraz załogę autobusu szkolego. Uroczystość uświtnił program artystyczny ,, W ogrodzie wdzięczności " w wykonaniu uczniów kl. IV-VI przygotowany pod kierunkiem p. mgr M. Gutowskiej i p. S. Bojarskiej. Niewątpliwie miłym akcentem apelu były drobne upominki dla wszystkich gości przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Po części artystycznej p. Dyrektor B. Śmiech wręczyła nagrody dyrektora nauczycielom: p. mgr Stanisławie Bojarskiej, p. mgr Urszuli Wachowiacz, p. mgr Justynie Małek-Kamińskiej oraz pracownikom obsługi: p. K. Skoczeń, p. H. Jankowskiej, p. A. Habant, p. P. Malczukowi i R. Jadanowskiemu. Nagrodę Wójta Gminy na wniosek Dyrektora Szkoły otrzymała p. mgr T. Cichocka. Na zakończenie uroczystości p. Dyrektor przekazała życzenia z okazji DEN nadesłane przez różne instytucje i osoby prywatne. O życzeniach z okazji tego święta pamiętała również Rada Rodziców, która podarowała szkole firanki i karnisze do sekretariatu i gabinetu dyrektora. Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie integracyjne z wychowawcami. Uroczystość przebiegła w miłej i odświętnej atmosferze.
Spotkanie w Urzędzie Gminy z okazji DEN
Dnia 13 października 2011 r. o godz. 13.00 w Urzędzie Gminy Nowe Miasto Lubawskie odbyło się spotkanie dyrektorów szkół i zaproszonych nauczycieli z Wójtem Gminy panem Tomaszem Waruszewskim. Spotkanie to odbyło się z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Naszą szkołę reprezentowali pani dyrektor szkoły B. Śmiech, p. E. Granica, p. U. Wachowiacz i p. T. Cichocka. Obecna na spotkaniu była również prezes NZSS Solidarność pani J. Pokojska. Wójt Gminy podziękował nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Nagrodę Wójta otrzymała pani Teresa Cichocka.
Informacja
Dnia 28 września 2011 roku o godzinie 16.00, odbędzie się w naszj szkole zebranie ogólne dla rodziców, na którym zostaną zaprezentowane programy obowiązujące w szkole na rok 2011/2012.
Prosimy o liczne uczestnictwo rodziców w zebraniu.
Spotkanie absolwentów szkoły
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Radomnie z byłym wychowawcą panią Marianną Kołecką, zapraszają na spotkanie koleżeńskie absolwentów szkoły rocznik: 1967, 1972, 1977, 1982, które odbędzie się przypuszczalnie w miesiącu październiku 2011r.
Bliższych informacji udziela pani Marianna Kołecka tel. 56-47-216-62
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012.
Dnia 1 września 2011 roku uczniowie punktualnie o godz. 9.00 licznie zgromadzili się w sali gimnastycznej naszej szkoły w celu powitania nowego roku szkolnego 2011/2012. Pani Dyrektor Szkoły Barbara Śmiech powitała uroczyście zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz gości, którzy przybyli na tę uroczystość – sekretarz gminy Mszanowo panią Agnieszkę Paturalską - Miehlau oraz przedstawiciela Rady Rodziców. Tradycyjnie, delegacja harcerzy na czele z panią Urszulą Wachowiacz upamiętniając 72 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej zapaliła znicz na grobach poległych, by zapewnić o pamięci tych, którzy oddali życie za naszą wolność.
Po życzeniach, miłych słowach Pani Dyrektor uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.
Spotkanie Towarzystwa Miłośników Ziemi Rudzienickiej
Dnia 28 sierpnia 2011r. Dyrektor Szkoły - Barbara Śmiech oraz nauczyciel historii - Urszula Wachowiacz wzięły udział w spotkaniu Towarzystwa Miłośników Ziemi Rudzienickiej na zaproszenie prezesa pana Henryka Plis. Na spotkaniu pan Henryk Plis prezentował książkę swojego autorstwa opisującą dzieje Ziemi Rudzienickiej do której historycznie przynależało Radomno.
Przegląd gwarancyjny Szkoły Podstawowej w Radomnie
Dnia 18.08.2011 r. w Szkole Podstawowej w Radomnie miał miejsce przegląd gwarancyjny rozbudowanej szkoły.
W przeglądzie uczestniczyli:
z Urzędu Gminy: Marek Arentowicz, Zygmunt Grubalski,
inspektor nadzoru budowlanego - Jan Chudzikowski,
inspektor nadzoru sanitarnego - Grzegorz Miecznikowski,
z firmy ,,Rembud-Pbk" Spółka z.o.o - Krzysztof Dernoga i Antoni Kostka.
Poza tym Dyrektor Szkoły - Barbara Śmiech oraz sołtys wsi Radomno - Roman Jadanowski.
Na spotkaniu ustalono niezbędny zakres napraw oraz termin ich wykonania do 30 września 2011 roku.
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011 w ZWP
Dnia 30.06.2011 r. dzieci z przedszkola ZWP zakończyły rok przedszkolny 2010/2011. Podczas uroczystości pani dyrektor szkoły Barbara Śmiech wraz z wychowawcą panią Eweliną Leśniewską rozdały dyplomy i książki. Na zakończenie spotkania oglądaliśmy zdjęcia na rzutniku z różnych uroczystości i imprez zorganizowanych w ZWP podczas minionego roku. Wychowawca p. E. Leśniewska podziękowała rodzicom za miłą współpracę i zaangażowanie w organizację przedszkola, a takżę pani dyrektor B. Śmiech za uczestnictwo we wszystkich uroczystościach i wspieranie działalności ZWP.
ZWP na "PIKNIKU RODZINNYM" w Sampławie.
Dnia 26.06.2011 r. przedszkolaki z ZWP wraz z rodzicami i wychowawcą p. E. Leśniewską uczestniczyli w "Pikniku Rodzinnym" zorganizowanym w Sampławie. Podczas spotkania zaplanowano ciekawe dla dzieci atrakcje, tj. jazdę na kucykach, skoki na trampolinie, karuzelę, ognisko i inne.
Pożegnanie absolwentów i zakończenie roku szkolnego 2010/2011
Dnia 22.06.2011 r. odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Uroczystość rozpoczęła się odśpiwaniem hymnu i powitaniem przez panią dyrektor Barbarę Śmiech przybyłych gości. Z kolei nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem, pozostałych świadectworaz nagród i dyplomów uczniom klasy VI. Rodzice absolwentów otrzymali listy gratulacyjne.Uczniowie klasy VI złożyli też na ręce pani dyrektor uroczyste ślubowanie, a następnie zaprezentowali swój program artystyczny. Po występie absolwentów pożegnali uczniów klasy V, wręczając im drobne upominki. Absolwenci przekazali swoim następcom insygnia szkoły-klucz i tarczę. Słowa pożegnania do uczniów klasy VI skierowała też wychowawczyni p. Mariola Gutowska oraz dyrktor szkoły p. Barbara Śmiech. W imieniu Zarządu Rady Rodziców przewodnicząca p. Mieczysława Kwiatkowska złożyła absolwentom serdeczne życzenia oraz gratulacje z okazji ukończenia Szkoły Podstawowej w Radomnie. Pani M. Kwiatkowska wraz z p. W. Skwarek (członek Zarządu Rady Rodziców) wręczyły uczniom klasy VI oraz wychowawcy miłe upominki. W dalszej części uroczystości nastąpiło rozdanie świadectw z wyróżnieniami uczniom klas IV-V. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie w klasach z wychowawcami. Klasy I-III otrzymały nagrody książkowe. Rodzice i uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą zaprosili wszystkich gości na poczęstunek do świetlicy szkolnej.
Pożegnanie pierwszego etapu kształcenia - klasy III
21.06.2011 roku o godzinie 12 00 klasa III kształcenia zintegrowanego zakończyła pierwszy etap edukacji szkolnej. Na tę uroczystość przybyła pani dyrektor szkoły Barbara Śmiech, katechetka Hanna Pieńczewska, bibliotekarka Stanisława Bojarska, nauczyciel języka angielskiego Czesław Szczepański i rodzice uczniów klasy III. Uczniowie pod opieką wychowawczyni przygotowali inscenizację pt. " Wakacyjny pociąg". Inscenizacja ta pożegnała szkołę, a tytułowy pociąg zabrał dzieci na wakacje do zielonego lasu.
Tydzień bez przemocy - Bezpieczna Szkoła
W Szkole Podstawowej w Radomnie dnia 13.06.2011 r. dokonano podsumowania projektu "Tydzień bez przemocy - Bezpieczna Szkoła".
Podsumowanie rozpoczęliśmy inscenizacją pt. "Jestem przeciw przemocy" w wykonaniu uczestników świetlicy opiekuńczo-wychowawczej pod kierumkiem pani Teresy Cichockiej. Następnie zaproszeni goście tj. pani sędzia, pani kurator i pani policjantka przybliżyły uczniom procedury postępowania wykrywające przestępstwo i konsekwencje tych czynów. Zaproszone panie uświadomiły naszym uczniom, że nie ma przestępstwa tzw."doskonałych". Uczniowie naszej szkoły w tajnym głosowaniu w 100% wypowiedzieli się przeciw przemocy. Nad całym projektem czuwała pani Izabela Kruk Senkowska opiekun Samorządu Szkolnego i pani Teresa Ciochocka opiekun świetlicy opiekuńczo-wychowawczej przy Szkole Podstawowej w Radomnie.
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie