• Projekt Edukacyjny Serdeczna Kartka

• Głównym celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Poprzez pokazywanie różnych technik rozwijamy aktywność twórczą i kreatywną dziecka.

Co miesiąc uczniowie będą wykonywać kartki okolicznościowe do różnych bohaterów, np. w miesiącu październiku takimi bohaterami są Pracownicy Ochrony Zdrowia”- policja, straż, pogotowie (może to być kartka wykonana np. dla wybranej jednostki współpracującej z placówką, zasłużonej osoby, ulubionej pielęgniarki lub lekarza, itp.)

Nauczyciel koordynator, w naszej szkole jest nim Pani Żaneta Zielińska wychowawczyni kl. II i III, w ramach projektu przeprowadza zajęcia, które mają przybliżyć daną osobę poszczególnego miesiąca. Podsumowaniem zajęć jest własnoręczne wykonanie kartki dla tej osoby. Koordynator projektu dostarcza serdeczne karteczki do „bohatera miesiąca”.

•

• Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci.

Można programować na edukacji matematycznej, językowej czy artystycznej wykorzystując przy tym roboty edukacyjne, takie jakie posiada nasza szkoła czyli OzoBoty, jak również  z wykorzystaniem sprzętu komputerowego.

Celem takiego programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzenie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych.

• Projekt

• Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w Gminie Nowe Miasto Lubawskie"

• Plakat informacyjny

• Projekt ,,Mała książka-wielki człowiek"

• W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek" oddziały klas pierwszych otrzymały Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i jest całkowicie bezpłatny, zarówno dla szkół, jak i uczniów.

W skład Wyprawki czytelniczej wchodzą:
        • książka „Pierwsze abecadło,
        • broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" (zafoliowana razem z książką),
        • materiał pomocniczy „Kreatywny alfabet".

W naszej szkole dzieci z klasy I otrzymały takie wyprawki podczas pasowania na ucznia SzkołyPodstawowej w Radomnie.