• GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

• Dnia 29 września 2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym turnieju piłki nożnej dziewcząt i chłopców rocznika 2008-2009 "Igrzyska młodzieży szkolnej". Mimo dobrej gry, dużego zaangażowania nie udało się stanąć na podium. Podziękowania dla wszystkich i sukcesów w kolejnych zawodach.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

W tym roku o chodziliśmy ten dzień "Na sportowo". Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców, która również w tym roku nie zawiodła. Przygotowali dla naszych chłopców hotdogi i pieczone ziemniaki.

Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków i słodkiego "co nieco".

Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten ustanowiony został przez Polską Izbę Ksiażki w 2001 roku. Odnosi się on do urodziny Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W naszej bibliotece uczciliśmy ten dzień głośno czytając. Pani Bibliotekarka i uczniowie klasy VI czytali swoje ulubione książki. Były to książki z różnych gatunków: opowiadania, powieści, poradniki i książki popularnonaukowe. Celem tego dnia było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji i nie wstydzili się czytać głośno

• Sadzimy wrzosy

• Oddział Przedszkolny w ramach projektu "Z darami natury świat nie jest ponury" wykonał zadanie pt. "Kalosze, których nie noszę"

• PROJEKTY EDUKACYJNE

• Oddział Przedszkolny w Roku Szkolnym 2022/2023 przystąpił do realizacji Ogólnopolskich Projektów Edukacyjnych: "Z kulturą mi do twarzy" oraz "Z darami natury świat nie jest ponury!"

• Zbiórka karmy i koców dla zwierząt.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radomnie serdecznie dziękuję: uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim zaangażowanym w zbiórkę koców oraz karmy dla zwierząt, które w dniu dzisiejszym zostały dostarczone do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Iławie.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego z okazji Dnia Przedszkolaka wraz ze swoimi rodzicami wybrały się na wycieczkę do Nowego Miasta Lubawskiego. Jedną z atrakcji była wizyta w Panstwowej Straży Pożarnej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały strażaków oraz oglądały wszystkie rekwizyty. Kolejnym etapem wycieczki był pobyt w zakładzie stolarskim Mm Szynaka Interline. Tam przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawych informacji dotyczących obróbki drewna. Dzień przyniósł dzieciom wiele wrażeń. Życzymy dzieciom dużo uśmiechu na twarzy :)

• DZIEŃ KROPKI

• 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego dziś świętowały dzień kropki.

• BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

• Dnia 14 września uczniowie z klas 1-8 i Oddział Przedszkolny uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji Panią Dorotą Kaczmarską z Komendy Powiatowej w Nowym Mieście Lubawskim. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oraz zagrożeniach wynikających z nierozważnego korzystania z Internetu. Dowiedzieli się również, jak postępować w przypadku napotkanego psa na drodze, przypomieli pozycję żółwia.

Mamy nadzieję, że uczniowie wzięli sobie do serca wszystkie rady i przestrogi oraz będą je stosować w życiu codziennym.