Tematem wystawy była "Zbrodnia Katyńska, Żołnierze Wyklęci". Wystawa spotkała sie z dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców odprowadzających dzieci do szkoły. Zdjęcia na tablicach i informacje tam zamieszczone wzbudzały wzruszenie, zadumę, a najważniejsze przybliżyły wiedzę o tych tragicznych wydarzeniach w dziejach Polski.
Wystawa IPN z Gdańska
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Dnia 23 marca 2017 r., w eliminacjach gminych w Bratianie, Kacper Domżalski, uczeń klasy VI reprezentowł naszą szkołę. Uczeń zapunktował swoją wiedzę na temat zasad postępowana podczas wypadków pożaru, technik pożarniczych, organizacji ochrony orzeciw pożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W dniu 31 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Tylicach odbyły się gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs dotyczył uczniów klas V-VI SP i miał za zadanie wyłonienie najlepszej drużyny do eliminacji powiatowych Turnieju. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI: Szymon Skwarek, Dorota Zabłotna, Damian Kowalski, Kamila Kwiatkowska. Podczas zmagań uczniowie rozwiązywali test, rywalizowali na rowerowym torze przeszkód. Nasi uczniowie zajęli II miejsce, tym samym będą reprezentowali naszą szkołę na nadchodzących eliminacjach powiatowych, które odbędą się 12 kwietnia w Zespole Szkół w Bratianie. Drużynę przygotował nauczyciel techniki pan Leszek Chechłowski
Galeria :http://spradomno.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=177
Prelekcja na temat bezpieczeństwa podczas pokonywania przejazdów kolejowych.
NASZĄ SZKOŁĘ ODWIEDZIŁA PANI KOLEJARZ. POPROWADZIAŁA PRELEKCJĘ DOTYCZĄCĄ KSZTAŁTOWANIA ZACHOWAŃ ORAZ UTRWALANIA POSTAW SPOŁECZNIE POŻĄDANYCH, PODNOSZENIA ŚWIADOMOŚCI O ZAGROŻENIACH WYNIKAJĄCYCH Z NIEZACHOWANIA SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI NA PRZEJAZDACH I TERENACH KOLEJOWYCH. UŚWIADOMIŁA UCZNIÓW, ŻE
KAŻDEGO ROKU NA PRZEJAZDACH DOCHODZI DO 200-250 KOLIZJI I WYPADKÓW, W WYNIKU KTÓRYCH GINIE KILKADZIESIĄT OSÓB.
PODCZAS SZKOLENIA PRZEDSTAWIŁA KILKA FILMÓW Z UDZIAŁEM PIESZYCH I AUT. NA KONIEC WSZYSTKIE DZIECI OTRZYMAŁY
OPASKI ODBLASKOWE.
GALERIA: http://spradomno.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=176
WIĘCEJ O KAMPANII NA http://www.bezpieczny-przejazd.pl
Gminny Turniej - "Jestem sprawny na 6"
Do rywalizacji stanęło pięć szkół z terenu gminy. Każda reprezentacja złożona była z pięciu osób: dziewcząt i chłopców. Wszystko zaczęło się od wspólnej rozgrzewki, którą poprowadziła koordynatorka turnieju – Izabela Kruk – Senkowska. Uczestnicy zmagali się z czterema zadaniami na poziomie poszczególnych klas od I do III. Większość konkurencji polegała na szybkim wykonaniu określonych ćwiczeń przez wszystkich członków zespołu. Mali zawodnicy między innymi strzelali piłką do bramki, biegali ze skakanką, pokonywali slalom z piłkami, skakali w dal i podawali piłkę do kapitana. W czasie podsumowania sportowej rywalizacji, wszyscy podziwiali starsze uczennice ze szkoły w Radomnie, które zaprezentowały się w układach tanecznych. Wszystkie szkoły biorące udział w zawodach otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego, ufundowane przez gminę Nowe Miasto Lubawskie.
WYNIKI
KLASA I
1. Jamielnik
2. Skarlin
3. Bratian
KLASA II
1. Bratian
2. Radomno
3. Gwiździny
KLASA III
1. Gwiździny
2. Bratian
3. Radomnohttp://spradomno.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=175
Przeczytaj cały tekst:Gminny Turniej klas I – III „Jestem sprawny na 6” - Mszanowo
http://mszanowo.wm.pl/427559,Gminny-Turniej-klas-I-III-Jestem-sprawny-na-6.html
Powitanie wiosny
21 marca uczniowie naszej szkoły powiatali wiosnę. Tego dnia odbył się korowód naszych uczniów. Dzieci ubrane w kolorowe stroje, wygłaszały hasła na powitanie wiosny. W sali gimnastycznej odbył się pokaz taneczny przygotowany przez uczennice klas IV-VI oraz rywalizacje sportowe uczniów kals IV-VI
.
Warsztaty Etnograficzne
Pani Marcelina, etnograf która przyjechała do nas z Warszawy, z Muzeum Etnograficznego, przez dwa dni prowadziła warsztaty dla uczniów klasy IV-VI " Poznawaj z antropologiem". W trakcie warsztatów uczniowie poznali przedmioty świadczace o naszej przeszłości, uczyli się jak konserwować pamiątki z dawnych lat. To były bardzo ciekawe warsztaty.
Ogłoszenie
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radomnie ogłasza rekrutację do I klasy – rocznik 2010 oraz do oddziału przedszkolnego.
1. Dzieci urodzonych w 2011r. w celu odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego.2. Do oddziału przedszkolnego mogą być również przyjęte dzieci młodsze 2012r., 2013r. oraz 2014r.
Ze względu na zmianę w Ustawie o Systemie Oświaty, rekrutacja dzieci do Oddziału Przedszkolnego odbywać się będzie poprzez złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do publicznego Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Radomnie
Wnioski o przyjęcie do I klasy i Oddziału Przedszkolnego można pobrać w sekretariacie szkoły.
Proszę o składnie wniosków
w sekretariacie do dnia 24.03.2016r.Poniedziałek 800-1200
Wtorek 800-1200
Piątek 800-1200
List M. Kopcia o CYBERBEZPIECZEŃSTWIE
W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie zwracam się z uprzejmą prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na poniższe informacje.
Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.
Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.
Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. Media donoszą o nowej grze pn. „Blue Whale Challenge” czyli „niebieski wieloryb”, która pojawiła się w internecie i zagraża życiu dziecioraz nastolatków. Z doniesień medialnych wynika, że początek gry miał miejsce w Rosji, gdzie już ponad setka młodych internautów popełniła samobójstwo.
Poniżej przekazuję informacje zamieszczam dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:
• Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
• Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji
z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.• Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
• Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
• Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
• Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
• Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
• Pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
• Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.
Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.
.
Pomóż Lekartom w spełnianiu marzeń! Zagłosuj w markecie TESCO.
Sołtys wsi Lekarty wraz z Radą Sołecką mają świetny pomysł, jak zadbać o rozwój miejscowości i rewitalizację przestrzeni. Chcą podnieść atrakcyjność sołectwa oraz stworzyć miejscespotkań –dążą do aktywizacji mieszkańców, w każdym przedziale wiekowym.
- Naszym głównym celem jest stworzenie interesującego i bezpiecznego miejsca we wsi Lekarty, w którym mieszkańcy będą mogli spotykać się w rodzinnym i sąsiedzkim gronie. Planujemy postawić drewnianą wiatę przy placu zabaw w centrum wsi, co zwiększy atrakcyjność tego miejsca oraz pozwoli mieszkańcom mile spędzać czas na świeżym powietrzu. W przyszłości planujemy także utworzyć siłownię, aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność wsi Lekarty oraz pokazać jak zaradni są jej mieszkańcy.Opisują pomysłodawcy.
Ze swojej strony zrobili już bardzo wiele – pokonali rywali i dotarli do grona finalistów!
Lekarty stanęły do walki o dofinasowanie ww. projektu, w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”,inicjowanego przez sieć supermarketów TESCO Polska. Na jego potrzeby, mapa Polski została podzielona na 145 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. A wśród nich, na terenie naszego rejonu, projekt: „Łączymy pokolenia we wsi Lekarty”!
Zwycięstwo zależy od Mieszkańców!
O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują Mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartych głosowaniach w sklepach TESCO.Lekarty konkurują z tylko dwoma innymi projektami z okolicy - a więc szanse są ogromne.
Teraz wszystko w rękach Mieszkańców!Zatem…..
Zagłosuj podczas zakupów w TESCO!
Głosuj w Nowym Mieście Lubawskim i Lubawie
Na projekt „Łączymy pokolenia we wsi Lekarty” można głosować w następujących sklepach TESCO: Nowe Miasto Lubawskie – ul. Żwirki i Wigury 1e, Lubawa – ul. Wyzwolenia 1.
Sołtys wraz z Radą Sołecką z całego serca dziękują za oddane głosy i pomoc w spełnianiu marzeń!
Więcej szczegółowych informacji dostępnych na stronie: https://pomagamy.tesco.pl/.
OGŁOSZENIE
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radomnie informuje, że od dnia 07.02.2017 r. zajęcia będą odbywały się zgodnie z nowym planem lekcji.
Prosimy o wchodzenie do szkoły drugim wejściem obok biblioteki.
Nagrody w konkursie ozdób bożonarodzeniowych
Wręczono nagrody za ozdoby bożonarodzeniowe na nowomiejskim rynku. Ozdoby wykonane zostały w szkole, dzięki tej pracy poznaliśmy obrzędy i tradycje świąteczne. Wykonując prace uczniowie pogłębili zainteresowania rękodziełem ludowym.
25 Finał WOŚP
Od wielu lat w szkole działa sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzony przez drużynową 44 DH im. Mikołaja Kopernika w Radomnie panią Urszulę Wachowiacz. W tym roku wolontariuszami zostali: Maciej Brandt, Damian Kowalski, Kacper Domżalski, Patryk Domżalski, Bartosz Domżalski, Krzysztof Kwiatkowski, Klaudia Kwiatkowska, Marcel Kowalkowski, Kasia Kwiatkowska, Alicja Szpanowska, Urszula Wachowiacz.
Działania sztabu wspierali rodzice naszych uczniów. Podczas licytacji zebrano 650 zł, prowadziły je p. Marciniak, p. Kowalkowska. Podczas finału działała tez kawiarenka prowadzona przez Radę Rodziców, zebrano 449 zł. Razem zebranow tym roku 4814,99 zł.
Betlejemskie Światło Pokoju
Tradycją stało się, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia harcerze z naszej szkoły przekazali Światło Betlejemskie do sklepów i sołtysów w Radomnie, Chroślu, Pustkach i Nowym Dworze z prośbą o przekazanie mieszkańcom wsi. Życzenia wraz z Światełkiem powędrowały z harcerzami do kościoła w Radomnie. Podczas szkolnych Jasełek złożono Światełko na ręce pani dyrektor wraz z życzeniami Świątecznymi.
Wycieczka klas IV-VI do Plusek
Nasi uczniowie bardzo lubią wyjazdy do aguaparku zcaw Pluskach. Tym razem wyjazd był prezentem mikołajkowym od rodziców uczniów klas IV-VI. Ponieważ Pluski leżą blisko olsztyna, dlatego podczas wyjazdu odwiedzili to miasto. Zwiedzili Stare Miasto oraz uczestniczyli w seansie w olsztyńskim planetarium.
Wieczornica „Wszędzie sława Twoja trwa i trwać będzie” poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi
Dnia 6 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Radomnie odbyła się uroczysta wieczornica pod hasłem: „Wszędzie sława Twoja trwa i trwać będzie” poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi. Montaż słowno – muzyczny przygotowany został z okazji Roku Sienkiewicza przez uczniów kl. IV – VI należących do koła polonistyczno – teatralnego i religijnego pod kierunkiem pani Marioli Gutowskiej i pani Hanny Pieńczewskiej.
Program przybliżył uczniom sylwetkę wielkiego polskiego pisarza i patrioty – Henryka Sienkiewicza. Dzieci wysłuchały wywiadu z pisarzem oraz prezentacji postaci z sienkiewiczowskich powieści.
Dodatkowo montaż wzbogacony został piękną grą na gitarze uczennicy kl. VI – Kamili Kwiatkowskiej, która przygotowała nie tylko nastrojowe piosenki, ale również akompaniament dla recytacji fragmentów prozy H. Sienkiewicza.
Uroczystość uświetniła obecność zaproszonych gości: nauczycieli z Panią Dyrektor Barbarą Śmiech na czele oraz przedstawicieli środowiska lokalnego i Rady Rodziców.
Konkurs poezji "Jesień w poezji"
Dnia 24 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski klas 0-III pod hasłem "Jesień w poezji". Konkurs przeprowadzono pod patronem biblioteki publicznej i biblioteki szkolnej w dwóch kategoriach: OP-I, klas II-III. Maluchy recytowały wiersze o tematyce jesiennej, a ich zdolności podziwiali zaproszeni rodzice i przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą p. M. Kwiatkowską na czele. Jury w składzie: Dyrektor szkoły B. Śmiech, bibliotekarka p. E. Skubaja i polonistka - p. M. Gutowska, oceniając wykonanie małych recytatorów wzięło pod uwagę opanowanie pamięciowe, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Po zsumowaniu punktów przyznano nagrody za zajecie czołowych miejsc i dyplomy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.
W kategorii klas OP-I:
I miejsce: Paulina Pieńczewska OP
II miejsce: Ivette Bentkowski I
III miejsce: Natalia Kwiatkowska OP
W kategorii klas II-III:
I miejsce: Wiktoria Moczadło
II miejsce: Karolina Moczadło, Z. Pieńczewska
III miejsce: Katarzyna Kwiatkowska, Martyna Kwiatkowska
Po zakończeniu konkursu recytatorskiego, goście zaproszeni zostali do wysłuchania montażu słowno-muzycznego pod hasłem:"Dla tych, którzy odeszli", w wykonaniu uczniów klas IV-VI należących do koła polonistycznego i religijnego. Montaż przygotowany został pod kierunkiem p . M. Gutowskiej i katechetki p. M. Pieńczewskiej. Dzieci czytaływiersze o tematyce jesienno-zadusznej na tle nastrojowej muzyki poważnej Mozarta. Po uroczystości goście wraz z p. dyrektor B. Śmiech zaproszeni zostali na skromny poczęstunek do biblioteki.
Dzień Niepodległości
Dnia 11.11.2016 roku Harcerze z naszej Szkoły udali się wraz z Panią Urszulą Wachowiacz oraz Panią Dyrektor Barbarą Śmiech na uroczystość w Lesie Tylickim przy "Trzech Dębach". Delegacja pojechała aby uczcić Dzień Niepodległości.
KOMUNIKAT
Fundacja Aby żyć przypomina: szczepienia mogą uchronić dzieci przed groźną chorobą pneumokokową!
Szczepienia są jedyną skuteczną metodą ochrony najmłodszych przed inwazyjną chorobą pneumokokową (IChP), typu sepsa czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, jak i zakażeniami mniej inwazyjnymi wywołanymi przez pneumokokoki, ale występującymi nieporównywalnie częściej tj. zapalenie ucha środkowego, zatok, oskrzeli czy płuc – przypomina rodzicom Fundacja Aby żyć, która od dwóch lat prowadzi kampanię społeczno-edukacyjną „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!”. Początek jesieni jest ku temu dobrą okazją, gdyż IChP, która grozi poważnymi powikłaniami, w tym niepełnosprawnością czy zgonem dziecka, najczęściej występuje w okresie zimowym[1],[2].
Wagę problemu choroby pneumokokowej dostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która w 2007 roku zarekomendowała podawanie skoniugowanych szczepionek przeciwko pneumokokom we wszystkich krajach świata[3].
W Polsce szczepienia przeciwko pneumokokom należą do tzw. szczepień zalecanych, co oznacza, że rodzice muszą finansować je dzieciom z własnej kieszeni (wyjątek stanowią dzieci ze specjalnych grup ryzyka). Fakt, że szczepienia te są zalecane nie oznacza jednak, iż są mniej ważne niż szczepienia obowiązkowe. Zaleca się je wszystkim maluchom do drugiego roku życia, które – ze względu na niedojrzałość układu odpornościowego – są najbardziej narażone na zakażenia wywołane przez pneumokoki. Pierwszą dawkę szczepionki należy podać jak najwcześniej tzn. już w drugim miesiącu życia dziecka.
Fundacja Aby żyć stara się podnieść świadomość i edukuje, iż dzięki szczepieniom dzieci przeciwko pneumokokom nie tylko zwiększamy ich ochronę przed możliwością wystąpienia groźnych powikłań po IChP typu niedosłuch, niedowład, padaczka, niepełnosprawność intelektualna lub fizyczna wymagające często długiej hospitalizacji, leczenia czy rehabilitacji – ale spada też ryzyko bolesnych zakażeń ucha środkowego, zapalenia zatok, oskrzeli czy płuc. Dodatkową korzyścią jest to, że szczepiąc dzieci zmniejszamy również ryzyko zapalenia płuc u ich dziadków, gdyż osoby powyżej 65. roku życia są szczególnie narażone na zakażenia pneumokokami.
W ramach kampanii „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!” powstała internetowa strona edukacyjna (www.szczepimy.com.pl) oraz profil na FB (facebook.com/szczepimy), gdzie rodzice i opiekunowie maluchów mogą znaleźć szereg ważnych i wiarygodnych informacji na temat pneumokoków oraz możliwości zabezpieczenia dziecka przed nimi. Na stronie internetowej można również – poprzez specjalny formularz – zadawać pytanie ekspertowi kampanii.
Kampania uzyskała Patronat Głównego Inspektora Sanitarnego, Rzecznika Praw Dziecka oraz towarzystw naukowych.
Więcej informacji:
Fundacja Aby żyć, ul. Mogilska 40, 31-546 Kraków
tel. 661 397 839, fundacja@abyzyc.pl; www.abyzyc.pl
Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017
KLASA
PRZEDMIOT
TUTUŁ PODRĘCZNIKA, ĆWICZEŃ
AUTOR PODRĘCZNIKA, ĆWICZEŃ
WYDAWNICTWO
Oddział przedszkolny
Edukacja przedszkolna
,,Paczka Puszatka” Karty pracy I,II,III,IV
Zeszyt ćwiczeń
Czytam, piszę, liczę, działam
WSiP
Religia
„Kocham dobrego Boga”– podręcznik 6 latki
E. Osewska
Jedność, Kielce
Klasa II
Religia
„Idziemy do Jezusa” podręcznik
E.Kondrak, J.Czerkowski
Jedność, Kielce
Klasa III
Religia
„Jezus jest z nami” – zeszyt ćwiczeń
E.Kondrak, J.Czerkowski
Jedność,
Kielce
Klasa IV
Religia
„Miejsca pełne BOGActw” podręcznik
red.Ks.K.Mielnicki, E.Kondrak, B.Nosek
Jedność, Kielce
Klasa V
Religia
„Spotkania uBOGAcające”
red.Ks.K.Mielnicki, E.Kondrak, E.Parszewski
Jedność, Kielce
Klasa VI
Język polski
„Słowa na start” podręcznik
M.Derlukiewicz
Nowa Era
+ ćwiczenia cz. 1 i 2
A. Wojciechowska
A. Marcinkiewicz
zeszyt ucznia
M.Derlukiewicz
A.LisińskaK.Grajewska
K.Kurek
Historia i społeczeństwo
„Wczorai i dziś” podręcznik
G. Wojciechowsi
Nowa Era
zeszyt ćwiczeń część I
T. Maćkowski
zeszyt ćwiczeń część II
T. Maćkowski
Język angielski
New Friends 3 podręcznik+ ćwiczenia
C.Skinner,
M. Bogucka
Pearson/ Longman
Matematyka
„Matematyka z plusem 6” podręcznik
ćwiczenia
„Matematyka z plusem 6
M.Dobrowolska, M.Jucewicz,
M. Kurpiński
praca zbiorowa
GWO
Przyroda
„Tajemnice przyrody” podręcznik
F. Szlajfer
J. Stawarz
H. Kowalczyk
Nowa Era
zeszyt ćwiczeń część I
D. Marszał
M. Mochnacz
J. Stawarz
zeszyt ćwiczeń część II
D.Marszał
J. Stawarz
M. Mańska
M Marko- Worłowska
Muzyka
„Muzyczny świat”
Teresa Wójcik
MAC edukacja
Zajęcia komputerowe
„Informatyka Europejczyka „
D.Kiałka, K.Kiałka
Helion
Religia
„Tajemnice BOGAtego życia”
red.Ks.K.Mielnicki, E.Kondrak, E.Parszewski
Jedność, Kielce
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie