• DLA BABCI I DZIADKA…❤️❤️❤️

• We wtorek, 17 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Radomnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość ta jest tradycją na stałe wpisaną w plan imprez szkolnych. Wszystkich gości przywitał pan dyrektor Tomasz Harfelder. Uczniowie klas I-III oraz Oddziału Przedszkolnego przygotowały przepiekne wystepy dla swoich kochanych dziadków. Spotkanie upłynęło na wspólnej, miłej zabawie. Dziękujemy serdecznie rodzicom uczniów za pomoc przy organizacji.

• 31 Finał WOŚP 😍

W tym roku nasz sztab także gra razem z WOŚP. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy w niedzielę 29 stycznia. W programie trening biegowy z Radomno Biega. Można również maszerować  😊, wszystko dla jednego wspólnego celu. Otwórzmy nasze serca i po raz kolejny zbierzmy się wszyscy razem. Jak co roku będzie kawiarenka, licytacje i całe mnóstwo zabawy. Zapraszamy również do przekazywania rzeczy na licytację 🥰

• WIGILIA

• Dnia 22 grudnia 2022r. odbyła się uroczysta Wigilia szkolna. Uczniowie uczestniczyli w jasełkach przygotowanych przez swoich kolegów i koleżanki.

• ŚWIĄTECZNA PACZKA

• Samorząd Uczniowski pod opieką Izabeli Kruk Senkowskiej po raz kolejny zorganizował akcję Świąteczna Paczka. Celem jest zbiórka produktów żywnościowych , środków czystości ,słodyczy i dekoracyjnych. Z zebranych artykułów Samorząd przygotowuje paczki dla osób starszych i samotnych, po czym dostarcza do mieszkańców naszych wsi. Dziękujemy za zaangażowanie Rodzicom, Uczniom oraz Pracownikom Szkoły

• Gminny Mikołajkowy Konkurs Matematyczny dla klas 1-3

• Dnia 20.12.2022r. w Szkole podstawowej im. Ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się Gminny Mikołajkowy Konkurs Matematyczny dla klas 1-3, w powyższym konkursie udział wzięła dwójka naszych uczniów,

kl. 1 Dominik Nieznański

kl. 2 Adam Kirzeniewski

Gratulujemy udziału.

• Przedstawienie teatralne w wykonaniu klasy ósmej pt. "Calineczka"

• W dniu 13.12.2023 uczniowie klasy ósmej pod opieką wychowawcy Iwony Powierskiej zaprezentowali przedstawienie Andersena

pt "Calineczka". Dzieciom i nauczycielom przedstawienie bardzo się podobało, zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Szkolni aktorzy znakomicie przygotowali się do odegrania swoich ról i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w próbach. Spisali się na medal! Wielkie gratulacje!

• MIKOŁAJKI

• Dnia 5 grudnia 2022r. z okazji MIKOŁAJEK odbyły się warsztaty robienia kul śnieżnych ufundowane przez Radę Rodziców. W tym dniu odwiedził nas także Święty Mikołaj, który razem z nami spędził ten wyjatkowy dzień.

• ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada obchodzony jest Dzień Misia. Dzień wcześniej bibliotekę odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego. Na początku obejrzały prezentację i usłyszały jak to się stało, że miś jest najlepszym przyjacielem dzieci. Następnie wysłuchały bajki o misiu i wykonywały pracę plastyczną. Starsze dzieci robiły wydzierankę, zaś młodsze - kolorowały. Na koniec każdy otrzymał słodki poczęstune.

• INTEGRACJA KLAS ÓSMYCH

• Dnia 2.12.2022r. odbyła się integracja uczniów klas ósmych naszej szkoły i Szkoły Podstawowej w Skarlinie.

W Grudniowej nocce w szkole było wspólne robienie pizzy, sprzątanie, zabawy integracyjne był również czas na naukę i podchody w ciemności z latarkami, a rano pobudka i gofry. To był mile spędzony czas.

Nockę w szkole zorganizowała pani Iwona Powierska, pani Marta Kotewicz i Dyrektor Sp Skarlin Paulina Łukaszewska.

• Harcerskie nocowanie w szkole.

• 25/26 listopada - to była ta długo wyczekiwana noc, taka bardzo długa zbiórka drużyny. Była praca harcerska, ale zabawy taż nie zabrakło.

Zaczęliśmy od kolacji samodzielnie przygotowanej, potem harcerskie zajęcia - przygotowanie karty do kroniki, podsumowanie dotychczasowej pracy, omówienie kolejnych zadań. Bardzo ciekawa była nauka wiązania węzłów z lin, przeprowadzona przez druha Krzysztofa. Omówiliśmy umundurowanie harcerskie, banderę i flagę Polski.

Świeczkowisko to wspaniała wspólna zabawa,

śpiewanie ,pląsy ale też wiele harcerskich przemyśleń o pomaganiu i zrozumieniu innej osoby. Długo nie mogliśmy zasnąć, pogaduchy przed zaśnięciem, śmiech i czasami jakiś psikus tak było prawie do drugiej, a potem noc nas pokonała. Trochę dziwnie się czuliśmy, codzienna klasa była naszą sypialnią. Druhna Urszula i druh Krzysztof spali razem z nami na podłodze, tak fajnie, wszyscy razem, po harcersku.

Rano śniadanie, sprzątanie, odbyły się też ćwiczenia z musztry harcerskiej, wykonaliśmy nowy drzewiec do proporca drużyny. Po wykonaniu wszystkich zadań pełni nowych wrażeń wróciliśmy do domu.

• WIECZORNICA

• Dnia 24 listopada 2022r. o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej w Radomnie odbyła się uroczysta wieczornica patriotyczna przy świecach. Dyrektor szkoły - mgr Tomasz Harfelder powitał zaproszonych gości - sołtysów wsi, rodziców, nauczycieli oraz wszystkie dzieci. W uroczystości brali udział uczniowie z klas 1-3 i 4-8, którzy wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami recytowali piękne wiersze patriotyczne. Program uświetniły piosenki i tańce o treści niepodległościowej. Wieczornicę przygotowały: Pani Jolanta Pokojska, Pani Mariola Gutowska i Pani Barbara Śmiech. Oprawą muzyczną zajął się uczeń klasy VI - Mateusz Chmieliński. Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim występującym uczestnikom, a w szczególności rodzicom, dzięki którym program był bardzo wzruszający. Uroczystość odbyła się przy kawie i cieście.