• MIKOŁAJKI

• Dnia 5 grudnia 2022r. z okazji MIKOŁAJEK odbyły się warsztaty robienia kul śnieżnych ufundowane przez Radę Rodziców. W tym dniu odwiedził nas także Święty Mikołaj, który razem z nami spędził ten wyjatkowy dzień.

• ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada obchodzony jest Dzień Misia. Dzień wcześniej bibliotekę odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego. Na początku obejrzały prezentację i usłyszały jak to się stało, że miś jest najlepszym przyjacielem dzieci. Następnie wysłuchały bajki o misiu i wykonywały pracę plastyczną. Starsze dzieci robiły wydzierankę, zaś młodsze - kolorowały. Na koniec każdy otrzymał słodki poczęstune.

• INTEGRACJA KLAS ÓSMYCH

• Dnia 2.12.2022r. odbyła się integracja uczniów klas ósmych naszej szkoły i Szkoły Podstawowej w Skarlinie.

W Grudniowej nocce w szkole było wspólne robienie pizzy, sprzątanie, zabawy integracyjne był również czas na naukę i podchody w ciemności z latarkami, a rano pobudka i gofry. To był mile spędzony czas.

Nockę w szkole zorganizowała pani Iwona Powierska, pani Marta Kotewicz i Dyrektor Sp Skarlin Paulina Łukaszewska.

• Harcerskie nocowanie w szkole.

• 25/26 listopada - to była ta długo wyczekiwana noc, taka bardzo długa zbiórka drużyny. Była praca harcerska, ale zabawy taż nie zabrakło.

Zaczęliśmy od kolacji samodzielnie przygotowanej, potem harcerskie zajęcia - przygotowanie karty do kroniki, podsumowanie dotychczasowej pracy, omówienie kolejnych zadań. Bardzo ciekawa była nauka wiązania węzłów z lin, przeprowadzona przez druha Krzysztofa. Omówiliśmy umundurowanie harcerskie, banderę i flagę Polski.

Świeczkowisko to wspaniała wspólna zabawa,

śpiewanie ,pląsy ale też wiele harcerskich przemyśleń o pomaganiu i zrozumieniu innej osoby. Długo nie mogliśmy zasnąć, pogaduchy przed zaśnięciem, śmiech i czasami jakiś psikus tak było prawie do drugiej, a potem noc nas pokonała. Trochę dziwnie się czuliśmy, codzienna klasa była naszą sypialnią. Druhna Urszula i druh Krzysztof spali razem z nami na podłodze, tak fajnie, wszyscy razem, po harcersku.

Rano śniadanie, sprzątanie, odbyły się też ćwiczenia z musztry harcerskiej, wykonaliśmy nowy drzewiec do proporca drużyny. Po wykonaniu wszystkich zadań pełni nowych wrażeń wróciliśmy do domu.

• WIECZORNICA

• Dnia 24 listopada 2022r. o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej w Radomnie odbyła się uroczysta wieczornica patriotyczna przy świecach. Dyrektor szkoły - mgr Tomasz Harfelder powitał zaproszonych gości - sołtysów wsi, rodziców, nauczycieli oraz wszystkie dzieci. W uroczystości brali udział uczniowie z klas 1-3 i 4-8, którzy wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami recytowali piękne wiersze patriotyczne. Program uświetniły piosenki i tańce o treści niepodległościowej. Wieczornicę przygotowały: Pani Jolanta Pokojska, Pani Mariola Gutowska i Pani Barbara Śmiech. Oprawą muzyczną zajął się uczeń klasy VI - Mateusz Chmieliński. Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim występującym uczestnikom, a w szczególności rodzicom, dzięki którym program był bardzo wzruszający. Uroczystość odbyła się przy kawie i cieście.

• Powiatowy Turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców igrzyska młodzieży szkolnej

• Dnia 23.11.2022r. w Sali sportowej Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W powyższych zawodach udział wzięli nasi uczniowie. Grano systemem każdy z każdym do 21 pkt i dwóch wygranych setów. Po wyrównanych i ciekawych pojedynkach nasi chłopcy zajęli 3 miejsce natomiast dziewczęta 4 miejsce w powiecie nowomiejskim. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

• ANDRZEJKI

• Andrzejkowe wróżby ze świetlicy opiekunczo-wychowawczej. Uczniowie poznali Matematyczną wrozbe z daty urodzenia, Magiczny krag, Andrzejkowa przepowiednie że szpileczek, Kolorowe karteczki oraz tradycyjne wróżby , takie jak Kubeczki czy Serce, które przepowiedziało imię wybranki lub wybranka.

• TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie i z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w przygotowanie o przeprowadzenie "Tygodnia języka angielskiego". Każda klasa z wielką starannością przygotowała tematyczne plakaty i zawiesiła je na drzwiach swoich klas. Dzieci chętnie brały udział w konkursach, quizach i śpiewaniu piosenek. Starsza młodzież prezentowała różne dialogi przez radiowęzeł. Propagowali również język angielski poprzez piosenkę i muzykę. Dużym powodzeniem cieszyły się quizy. Uczniowie tłumaczyli pytania i jednocześnie mogli pochwalić się wiedzą z różnych dziedzin. Kontakt z językiem angielskim poprzez zabawę i śpiew jest dobrą drogą do rozwijania w uczniach chęci poznawczej. Może być też drogą do zmotywowania uczniów do lepszej nauki języka angielskiego. Nad całą inicjatywą opiekę sprawował Pan Czesław Szczepański - nauczyciel języka angielskiego.

• KONKURS SKO

• Kolejne sukcesy spływają do szkoły w Radomnie. W konkursie powiatowym organizowanym przez Szkolną Kasę Oszczędności wyróżnienie otrzymali:

* Piotr Chmieliński klasa 1 oraz

* Lena Starościk klasa 5

Patryk Lupaczewski otrzymał drobny upominek za udział w konkursie. Gratulacje podopiecznym składa opiekun SKO - Karolina Brodzińska.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• Z okazji Światowego Dnia Życzliwości na drzwiach każdej klasy powitały nas pozdrowienia dla całej społeczności szkolnej.Oto niektóre z nich. Akcję zorganizowała Samorząd Uczniowski pod opieką Izabeli Kruk Senkowskiej

• ANDRZEJKI

• W piątek 18 listopada odbyła się szkolna dyskoteka andrzejkowa.

Dzieci bawiły się rewelacyjnie.

Wielkie brawa za wspaniałe przebrania.

Ogromne podziekowania dla rodziców za zaangażowanie w przygotowanie tak wesołego i kolorowego wieczoru.